Ewa Kurowska-Tober

Radca Prawny, Partner kierująca praktyką IPT w DLA Piper

DLA Piper

Ewa Kurowska-Tober jest partnerem kierującym praktyką IPT w DLA Piper w Warszawie oraz współkieruje globalnym zespołem ochrony danych osobowych, prywatności i cyberbezpieczeństwa w globalnych strukturach kancelarii.

Ewa jest prawnikiem z ponad 15-letnim doświadczeniem w doradzaniu w sprawach związanych z ochroną danych osobowych i nowoczesnymi technologiami.

Specjalizuje się w branżach o wysokim poziomie regulacji, łącząc profesjonalne doświadczenie w zakresie umów handlowych z głęboką znajomością spraw regulacyjnych.

Doradza wiodącym spółkom z sektora bankowego, ubezpieczeniowego, mediów i technologii w zakresie prawa ochrony danych.

Ewa doradzała przy dużych globalnych programach zgodności z przepisami dotyczącymi prywatności, transgranicznych transferach danych, politykach bezpieczeństwa danych i zgłaszania podejrzenia naruszenia ochrony danych.

Obecnie doradza w szeregu projektów związanych z RODO, w tym prowadząc kompleksowe audyty, asystując w kontrolach prowadzonych przez PUODO, przygotowując dokumentację wymaganą przez nowe przepisy, doradzając w kwestiach przetwarzania danych pracowniczych oraz w celach marketingowych. Często wspiera klientów w sprawach incydentów dot. naruszeń ochrony danych.