• Home
  • /
  • Webinary
  • /
  • Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy – perspektywa pracodawców i przedsiębiorców
Za nami wydarzenie

Specustawa o pomocy obywatelom Ukrainy – perspektywa pracodawców i przedsiębiorców

Zapraszamy na specjalny webinar, podczas którego przybliżymy kwestie związane z legalizacją pobytu i zatrudnieniem obywateli Ukrainy, a także dotyczące zakładania i prowadzenia przez nich działalności gospodarczej w Polsce oraz związane z tym aspekty podatkowe.

Agenda:

1. Legalizacja pobytu oraz zatrudniania obywateli Ukrainy w świetle Specustawy:
a. Legalizacja pobytu obywateli Ukrainy – adw. Monika Puszka
b. Zatrudnianie obywateli Ukrainy – adw. Agnieszka Stefańska-Pieczara 
c. Wyzwania dla pracodawców w związku z zatrudnianiem obywateli Ukrainy – adw. Magdalena Sudoł

2. Formy prowadzenia działalności gospodarczej przez obywateli Ukrainy w Polsce na podstawie Specustawy oraz związane w tym obowiązki, w tym podatkowe. 
a. Formy i warunki prowadzenia działalności gospodarczej przez obywateli Ukrainy
b. Obowiązki podatkowe związane z prowadzeniem działalności gospodarczej przez obywateli Ukrainy –  r. pr. Michał Przybysz, r. pr. Monika Susałko 

Spotkanie poprowadzi adw. Jerzy Hajn.

Webinar będzie prowadzony w języku polskim, ale wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem po webinarze prezentacji przetłumaczonych na język ukraiński zachęcamy do rejestracji. 

 

Spotykamy się online w środę 16 marca 2022 r. o godz. 14:00.

 

Запрошуємо на спеціальний вебінар, під час якого ми представимо питання легалізації перебування та працевлаштування громадян України, а також створення та ведення бізнесу в Польщі та пов’язані з цим податкові аспекти.

Порядок денний:

1. Легалізація перебування та працевлаштування громадян України у світлі Спеціального закону:

а. Легалізація перебування громадян України - adw. Monika Puszka
б. Працевлаштування громадян України - adw. Agnieszka Stefańska-Pieczara 
в. Проблеми для роботодавців, пов'язані з працевлаштуванням громадян України - adw. Magdalena Sudoł

2. Форми ведення підприємницької діяльності громадянами України в Польщі на підставі Спеціального закону та пов’язаних з ним зобов’язань, у тому числі податкових зобов’язань.
а. Форми та умови ведення підприємницької діяльності громадянами України
б. Податкові зобов'язання, пов'язані з веденням бізнесу громадянами України - r. pr. Michał Przybysz, r. pr. Monika Susałko 

Зустріч веде adw. Jerzy Hajn.

Vebinar provodytymetʹsya polʹsʹkoyu movoyu, ale vsikh bazhayuchykh otrymaty prezentatsiyi, perekladeni ukrayinsʹkoyu movoyu pislya vebinaru, zaokhochuyemo do reyestratsiyi. 

 

Зустрічаємось онлайн у середу, 16 березня 2022 р. о 14:00

 

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej w sobotę 12.03. podpisał ustawę o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa („Specustawa”). Specustawa reguluje przede wszystkim zagadnienia związane z legalizacją pobytu obywateli Ukrainy a także z możliwością podjęcia przez nich zatrudnienia oraz objęcia opieką zdrowotną. Specustawa wchodzi w życie z mocą wsteczną – od 24 lutego 2022 r.

 

Президент Республіки Польща в суботу 12.03. підписав закон про допомогу громадянам України у зв'язку зі збройним конфліктом на території цієї країни ("Особливий акт"). Спеціальний закон регулює насамперед питання, пов’язані з легалізацією перебування громадян України, а також можливістю працевлаштування та медичних послуг. Спеціальний закон набирає чинності заднім числом - з 24 лютого 2022 року.

W rolach głównych

Prowadzący

Monika Susałko

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, własności intelektualnej i przemysłowej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym, szczególnie prawie spółek. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami zgodnie z Agile, Prince 2, PM BoK.

Michał Przybysz

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Posiada doświadczenie zawodowe zdobyte w wiodących na łódzkim rynku kancelariach prawnych, związane w szczególności z obsługą w zakresie doradztwa podatkowego. Specjalizuje się także w prawie pracy, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki zatrudniania cudzoziemców.

Jerzy Hajn

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie pracy, prawie ubezpieczeń społecznych oraz prawie cywilnym. W codziennej praktyce zajmuje się pomocą prawną z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy, w tym opracowywaniem umów związanych z obrotem gospodarczym.

Magdalena Sudoł

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Wspiera przedsiębiorców w zakresie prawa pracy obejmującego zarówno indywidualne, jak i zbiorowe stosunki pracy, prawa ubezpieczeń społecznych czy zatrudniania cudzoziemców. Ma wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu pracodawców przed sądami oraz w postępowaniach kontrolnych.

Agnieszka Stefańska-Pieczara

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Doświadczenie zdobyła w obsłudze podmiotu wchodzącego w skład jednej z największych grup kapitałowych w Polsce, specjalizuje się w bieżącej obsłudze podmiotów korporacyjnych, w spektrum jej zainteresowań leży również prawo pracy. Posiada także doświadczenie jako prawnik procesowy.

Pobierz, zobacz...

Materiały

Filmy