Za nami wydarzenie

Ochrona Danych Osobowych – Wyzwania 2022

Z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych i w Dniu Inspektorów Ochrony Danych przeprowadzimy wyjątkową konferencję online poświęconą RODO.

Spotkamy się z wyjątkowymi gośćmi, z którymi omówimy najważniejsze wyzwania 2022 r. w dziedzinie ochrony danych osobowych podczas dwóch paneli dyskusyjnych.

Poruszymy tematy na styku ochrony danych osobowych i prawa pracy, ochrony sygnalistów oraz prawa IT i nowych technologii.

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych! 
Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny

Zapisz się >> 

 

Harmonogram konferencji:  

 

10:00 – 10:15 Otwarcie konferencji i powitanie uczestników

10:15 – 11:30 Panel I Przepisy o sygnalistach – wyzwanie dla pracodawców i inspektorów ochrony danych

Prowadzący: adw. Adam Szkurłat

Uczestnicy:

  • mec. Zuzanna Kopaczyńska-Grabiec – Dyrektor Departamentu Prawnego i Compliance w Wonga.pl,
  • Weronika Kowalik – Naczelnik Wydziału Legislacji w Departamencie Orzecznictwa i Legislacji UODO,
  • dr Edyta Bielak-Jomaa – była Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, kierownik Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją UŁ,
  • prof. Bartosz Makowicz – założyciel i Dyrektor Viadrina Compliance Center.

11:30 – 11:45 Przerwa

11:45 – 13:00 Panel II  RODO i nowe technologie

Prowadzący: r. pr. Witold Chomiczewski

Uczestnicy:

  • mec. Xawery Konarski – senior partner w Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy sp.j., Wiceprezes PIIT, Legal Expert w IAB
  • mec. Katarzyna Szymielewicz – współzałożycielka i Prezeska Fundacji Panoptykon,
  • dr Aleksandra Musielak – Dyrektorka Departamentu Rynku Cyfrowego Konfederacji Lewiatan.

13:00 – 13:10 zakończenie konferencji

 

Spotykamy się online w środę 26 stycznia o godz. 10:00.

Zarezerwuj miejsce już dziś!

W rolach głównych

Prowadzący

Witold Chomiczewski

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Ma doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Adam Szkurłat

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców z branży informatycznej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ubezpieczeń osobowych i gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań cywilnych i gospodarczych.

Zuzanna Kopaczyńska

radca prawny
Wonga.pl

Radca prawny, od 2014 roku kieruje stworzonym przez siebie Departamentem Prawnym i Compliance w Wonga.pl. Oficer Compliance, ACO i ACE. Laureatka nagrody Rising Stars 2016 oraz GC Powerlist Central and Eastern Europe Teams 2018 oraz GC Powerlist Central and Eastern Europe 2019.

Edyta Bielak-Jomaa

doktor nauk prawnych
Lubasz i Wspólnicy

Doktor nauk prawnych. Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ, kierownik Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją UŁ. Wykładowca z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Była Prezes Ochrony Danych Osobowych.

Weronika Kowalik

Naczelnik Wydziału Legislacji
Urząd Ochrony Danych Osobowych

Naczelnik Wydziału Legislacji w Departamencie Orzecznictwa i Legislacji. Od 2000 r. pracownica Biura GIODO, obecnie UODO. Koordynuje i wraz ze współpracownikami zajmuje się zadaniami z zakresu opiniowania projektów aktów prawnych, oceny skutków regulacji prawnych dla prywatności i ochrony danych.

Xawery Konarski

adwokat
Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy

Starszy partner i współzałożyciel kancelarii Traple Konarski Podrecki i Wspólnicy. W Kancelarii nadzoruje pracę zespołów TMT, koordynując projekty realizowane w Polsce i w państwach Europy Środkowo-Wschodniej. Wiceprezes zarządu Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Katarzyna Szymielewicz

Prezeska
Fundacja Panoptykon

Prawniczka, działaczka społeczna i publicystka, współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon, w latach 2012-2020 wiceprzewodnicząca europejskiej sieci European Digital Rights, od 2018 prowadzi podcast Panoptykon 4.0 (wydawany przez Fundację Panoptykon i Radio Tok FM).

Bartosz Makowicz

profesor nauk prawnych
Viadrina Compliance Center

Pomysłodawca i kierownik działającego na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą Viadrina Compliance Center. Autor szeregu publikacji oraz mówca na licznych kongresach z zakresu compliance. Zasiada w wielu radach naukowych, m.in. Związku Zawodowego Managerów Compliance w Niemczech

Aleksandra Musielak

Dyrektorka Departamentu Rynku Cyfrowego
Konfederacja Lewiatan

Dr nauk prawnych, absolwentka wydziału prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz University of Warwick (Ph.D.), od 2017 r. ekspertka ds. gospodarki cyfrowej w Konfederacji Lewiatan.