• Home
  • /
  • Webinary
  • /
  • HR(ODO) - przetwarzanie danych osobowych w prawie pracy - konferencja online
Za nami wydarzenie

HR(ODO) - przetwarzanie danych osobowych w prawie pracy - konferencja online

Z okazji 5. rocznicy rozpoczęcia stosowania przepisów RODO oraz rocznicy nowelizacji kodeksu pracy w obszarze ochrony danych osobowych, zapraszamy Państwa na specjalną konferencję online. Spotkamy się z specjalistami z dziedzin prawa pracy, ochrony danych osobowych oraz HR, aby wspólnie omówić relacje ochrony danych osobowych z prawem pracy. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją.

Agenda:

10:00-10:10  Rozpoczęcie wydarzenia

10:10-10:30  Zakład pracy - wielość administratorów. Wstęp do problematyki, prof. dr hab. Arkadiusz Sobczyk

10:30-10:50  Zasady badania trzeźwości z perspektywy danych osobowych, r. pr. dr Dominika Dörre-Kolasa

10:50-11:10 Przetwarzanie danych osobowych kandydatów do pracy, r.pr. dr Magdalena Rycak

11:10-11:30 Ochrona danych osobowych w transgranicznej pracy zdalnej, prof. dr hab. r.pr. Małgorzata Kurzynoga

11:30-12:00 PRZERWA

12:00-13:00 Nowoczesne technologie w prawie pracy, dr Edyta Bielak-Jomaa, r. pr. dr Dominik Lubasz, r. pr. Maciej Gawroński

13:00-13:45 PRZERWA

13:45-14:05  Weryfikacja legalności stosowania monitoringu przez pracodawcę w postępowaniu kontrolnym inspektora pracy, Marcin Grzelak, Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi

14:05-14:25  Background screening jako element compliance, r.pr. Sławomir Paruch

14:25-14:45 Wykorzystywanie wizerunku pracownika przez pracodawcę - kluczowe zagadnienia, dr Joanna Łuczak-Tarka 

14:45-15:05 Dostęp pracodawcy do danych o stanie trzeźwości ofiary wypadku w pracy, dr Olgierd Kucharski

Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!
Wydarzenie ma charakter otwarty i bezpłatny.

termin: 25 maja 2023 r. godz. 10:00 

Zaproszeni prelegenci to jedni z najlepszych ekspertów w Polsce!

 

 

W rolach głównych

Prowadzący

Adam Szkurłat

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców z branży informatycznej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ubezpieczeń osobowych i gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań cywilnych i gospodarczych.

Edyta Bielak-Jomaa

doktor nauk prawnych
Lubasz i Wspólnicy

Doktor nauk prawnych. Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy WPiA UŁ, kierownik Centrum Ochrony Danych Osobowych i Zarządzania Informacją UŁ. Wykładowca z zakresu ochrony danych osobowych, prawa pracy i zagranicznych migracji zarobkowych. Była Prezes Ochrony Danych Osobowych.

Dominik Lubasz

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, e-commerce, własności intelektualnej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym. Tegoroczny laureat rankingu "The Legal 500" oraz rekomendowany przez "Chambers and Partners".

Joanna Łuczak-Tarka

Prawnik
Lubasz i Wspólnicy

Doktor nauk prawnych. Specjalistka z zakresu ochrony danych osobowych, zajmująca się kompleksową obsługą prawną administratorów danych osobowych. Posiada ponad 10-letnie doświadczenie biznesowe w obszarze audytów, szkoleń i doradztwa w zakresie ochrony danych osobowych.

prof. dr hab. Małgorzata Kurzynoga

Radca prawny, partner
BKB Baran Książek Bigaj

Radca prawny i partner w kancelarii BKB Baran Książek Bigaj. Szef biura BKB w Łodzi. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prawie pracy. Doradza pracodawcom, działom HR oraz instytucjom publicznym. Reprezentuje Klientów w sporach na gruncie prawa pracy.

r. pr. dr Dominika Dörre-Kolasa

Radca Prawny
Kancelaria Raczkowski

Kieruje zespołem ochrony danych osobowych w Kancelarii Raczkowski. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zakresie prawa pracy i HR, ochrony danych osobowych pracowników, ochrony dóbr osobistych w zatrudnieniu ze szczególnym uwzględnieniem mobbingu i dyskryminacji.

prof. dr hab. Arkadiusz Sobczyk

Profesor
Uniwersytet Jagielloński

Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, teoretyk i praktyk prawa pracy i prawa ochrony danych osobowych w zatrudnieniu.

dr Olgierd Kucharski

doktor nauk prawnych

Doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Ekonomii Uniwersytetu im. Jana Długosza w Częstochowie, w Katedrze Prawa Sądowego. Specjalizuje sie w zagadnieniach prawa pracy oraz teorii i filozofii prawa. Autor ponad 40 publikacji naukowych i ponad 90 popularnonaukowych.

Sławomir Paruch

radca prawny
PCS Paruch Chruściel Schiffter Stępień Kanclerz

Od blisko 25 lat doradza przedsiębiorcom w sprawach HR. Jest jednym z najwybitniejszych ekspertów prawa pracy w Polsce, w tym specjalistą w zakresie sporów sądowych, sporów zbiorowych, restrukturyzacji przedsiębiorstw oraz zwolnień grupowych i indywidualnych.

Marcin Grzelak

Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w prawie zatrudnienia. W 2001 r. uzyskał uprawnienia inspektora pracy. Od 09.2021 r. pełni obowiązki Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi.

dr Magdalena Rycak

doktor nauk prawnych, radca prawny
Rycak Kancelaria Prawa Pracy i HR

Doktor nauk prawnych, radca prawny w kancelarii specjalizującej się w prawie pracy i HR; kierownik studiów podyplomowych „Prawo pracy i ubezpieczeń społecznych – kadry i płace” oraz „Ochrona danych osobowych i zarządzanie bezpieczeństwem informacji” w Uczelni Łazarskiego.

Maciej Gawroński

radca prawny
Gawroński & Partners sp.k.

Partner zarządzający w Gawroński & Partners sp.k. Od ponad dwudziestu lat zajmuje się prawnymi aspektami nowoczesnych technologii.  Współautor systemu do zarządzania ochroną danych Good Data Protection Standard. Wykładowca na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Uczelni Łazarskiego.