• Home
  • /
  • Webinary
  • /
  • HR, IT, AI, E-COMMERCE – prawne wyzwania dla przedsiębiorców
Za nami wydarzenie

HR, IT, AI, E-COMMERCE – prawne wyzwania dla przedsiębiorców

Zapraszamy na konferencję dla przedsiębiorców Rzeczowo o Prawie, podczas której prawnicy z kancelarii Lubasz i Wspólnicy  przedstawią zagadnienia, z którym nowoczesny biznes styka się na co dzień. 

HR, IT, AI, E-COMMERCE, czyli prawo pracy, prawo nowych technologii, sztucznej inteligencji, sprzedaż internetowa, e-handel, prawo konsumenckie oraz Polski Ład. 

Agenda:

  • Planowane zasady pracy zdalnej. Perspektywa prawa pracy – adw. Jerzy Hajn
  • Reorganizacja spółek po Polskim Ładzie – ryzyka reklasyfikacji umów B2B – adw. Magdalena Sudoł
  • Oprogramowanie dla grupy kapitałowej – przeniesienie praw czy licencja. Najczęstsze problemy – r. pr. Monika Susałko
  • Wykorzystanie sztucznej inteligencji w przedsięwzięciach biznesowych – aktualne uwarunkowania i perspektywy? – r. pr. dr Dominik Lubasz, adw. Adam Szkurłat
  • Zmiany w ochronie konsumentów. Zweryfikowane opinie i nowy sposób informowania o promocjach – adw. Michał Żmijewski, r. pr. Witold Chomiczewski

Spotykamy się online w środę 6 kwietnia 2022 r., godz. 10:00 - 12:00.

Kancelaria Lubasz i Wspólnicy otrzymała tytuł Gazele Biznesu 2021, tym samym trafiła na listę najbardziej dynamicznych MŚP w Polsce. 

Gazele 2021 RGB czarna

W rolach głównych

Prowadzący

Monika Susałko

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie nowych technologii, własności intelektualnej i przemysłowej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym, szczególnie prawie spółek. Posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami zgodnie z Agile, Prince 2, PM BoK.

Witold Chomiczewski

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Ma doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Dominik Lubasz

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Doktor nauk prawnych. Specjalizuje się w prawie nowych technologii, e-commerce, własności intelektualnej, ochronie danych osobowych oraz w prawie gospodarczym. Tegoroczny laureat rankingu "The Legal 500" oraz rekomendowany przez "Chambers and Partners".

Adam Szkurłat

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Zajmuje się bieżącą obsługą przedsiębiorców z branży informatycznej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ubezpieczeń osobowych i gospodarczych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań cywilnych i gospodarczych.

Jerzy Hajn

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie pracy, prawie ubezpieczeń społecznych oraz prawie cywilnym. W codziennej praktyce zajmuje się pomocą prawną z zakresu prawa cywilnego i prawa pracy, w tym opracowywaniem umów związanych z obrotem gospodarczym.

Magdalena Sudoł

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Wspiera przedsiębiorców w zakresie prawa pracy obejmującego zarówno indywidualne, jak i zbiorowe stosunki pracy, prawa ubezpieczeń społecznych czy zatrudniania cudzoziemców. Ma wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu pracodawców przed sądami oraz w postępowaniach kontrolnych.

Michał Żmijewski

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Bogata praktyka stosowania prawa gospodarczego, prawa pracy, prawa własności intelektualnej i nowych technologii. Specjalista z zakresu prawa przewozowego. Odpowiedzialny za obsługę prawną spółki kapitałowej o znaczącej pozycji rynkowej w segmencie TSL.