• Home
  • /
  • Webinary
  • /
  • 5 najważniejszych zmian w ochronie konsumentów, które wchodzą niedługo w życie
Za nami wydarzenie

5 najważniejszych zmian w ochronie konsumentów, które wchodzą niedługo w życie

Webinar poprowadzą r. pr. Witold Chomiczewski, adw. Michał Żmijewski, r. pr. Karolina Przybysz, r. pr. Aneta Frydrych, adw. Kinga Majczak-Górecka, apl. radc. Anna Nowak.

AGENDA:

  1. Nowe zasady informowania o promocjach.
  2. Obowiązki w zakresie weryfikowania opinii konsumentów.
  3. Zmiany w informacjach przekazywanych konsumentom na stronach internetowych.
  4. Koniec rękojmi konsumenckiej... Odpowiedzialność za niezgodność towaru, treści cyfrowej i usługi cyfrowej z umową.
  5. Nowe obowiązki w zakresie gwarancji.

 

Spotykamy się online w środę 14 grudnia 2022 r. o godz. 10:00 do 12:30.

W rolach głównych

Prowadzący

Witold Chomiczewski

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie IT i nowych technologii. Ma doświadczenie w obsłudze prawnej przedsiębiorców związanych z e-commerce. Doradza m.in. spółkom zajmującym się marketingiem internetowym. Pełnomocnik ds. Legislacji Izby Gospodarki Elektronicznej.

Michał Żmijewski

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

W ramach praktyki zawodowej zajmuje się bieżącą obsługą prawną m.in. podmiotów z branży IT oraz marketingowej. Specjalizuje się ​ w sporządzaniu i opiniowaniu umów związanych z działalnością gospodarczą. Posiada bogate doświadczenie zawodowe na polu reprezentacji klientów w postępowaniach sądowych.

Kinga Majczak-Górecka

adwokat
Lubasz i Wspólnicy

Specjalizuje się w prawie karnym i procedurze karnej, prawie restrukturyzacyjnym, upadłości konsumenckiej, prawie rodzinnym oraz odszkodowawczym.

Aneta Frydrych

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Aplikantka II roku aplikacji radcowskiej w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi. Posiada doświadczenie z zakresu prawa cywilnego, zwłaszcza odpowiedzialności odszkodowawczej i ochrony dóbr osobistych. Bliskie jej zagadnienia to także obrót nieruchomościami, prawo handlowe, prawna obsługa spółek.

Karolina Przybysz

radca prawny
Lubasz i Wspólnicy

Zajmuje się prawem konsumenckim, ochroną danych osobowych oraz bieżącą obsługą przedsiębiorców, w szczególności z branży IT. Posiada bogate doświadczenie w zakresie wdrożenia RODO. Uczestniczyła w kilkunastu audytach ochrony danych osobowych.

Anna Maciaszczyk

aplikantka radcowska
Lubasz i Wspólnicy

Dotychczasowe doświadczenie koncentruje się wokół obsługi prawnej przedsiębiorców, a także prawa ochrony konsumentów oraz prawa nowych technologii. Asystentka ds. legislacyjnych w Izbie Gospodarki Elektronicznej.